Засідання професійної спільноти вчителів-словесників
З метою підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, покращення методичного рівня роботи, забезпечення процесу самоосвіти, реалізації концепції НУШ 21 лютого на базі Шумського ЦПР відбулося засідання професійної спільноти вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури на тему «Вернісаж педагогічної творчості вчителів-словесників».
Кожен вчитель прагне, щоб урок був цікавим та ефективним. Одна з найважливіших умов підвищення якості уроків – урізноманітнення методів і прийомів навчання, видів завдань, форм роботи. «Усіма можливими засобами потрібно запалити в дітях гаряче прагнення до знань та навчання», – писав Ян Амос Коменський.
Впродовж заходу вчителі презентували свої педагогічні ідеї та ділилися ефективними методами і прийомами роботи, практичними вправами, творчими завданнями, що сприяють ефективності освітнього процесу на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури.
Валентина Ямпольська, учителька української мови та літератури Угорської гімназії, презентувала досвід роботи з теми «Національно-патріотичне виховання на уроках української словесності».
Людмила Штогун, учителька української мови та літератури Шумського ліцею, у своєму виступі висвітлила питання «Компетентнісний підхід до навчання та формування особистості школяра на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури».
Людмила Щур, учителька української мови та літератури Бриківської гімназії, поділилася досвідом роботи з теми «Використання інтерактивних форм та методів на уроках української мови та літератури».
Зоя Грицюк, учителька української мови та літератури Великоіловицької гімназії, розповіла про значення музейної педагогіки в цілому, музейних уроків у роботі вчителя-словесника, вчителя історії, вчителя музичного мистецтва, вчителя технологій. Зоя Григорівна запросила педагогів відвідати літературно-меморіальний музей Георгія Петрука – Попика, що у селі Велика Іловиця.
Алла Вознюк, учителька української мови та літератури Суразького ЗЗСО, провела з колегами майстер-клас на тему «Кластер - один із прийомів формування критичного мислення школярів».
Під час засідання обговорили модельні програми та підручники з української мови, української та зарубіжної літератури для 7 класу НУШ. Детальний аналіз модельних програм та підручників зробили Ольга Мельниченко, Неля Колесник, Ольга Ярмолюк. Вчителі обмінялися думками щодо вибору підручників.
Людмила Бойчук, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників, підвела підсумки роботи засідання і побажала колегам мирних і спокійних днів, перемоги.