Проведено засідання професійної спільноти вчителів початкових класів
27 березня 2023 року для педагогів 1-2 класів та 31 березня для 3-4 класів відбулися засідання професійної спільноти вчителів початкових класів закладів освіти Шумської громади.
Важливим на уроці є спілкування, співпраця учителя та учня. Вони мають бути рівноправними, рівнозначними суб'єктами освітнього процесу. Під час спільного пошуку здійснюється обмін думками, знаннями, способами діяльності, внаслідок чого відбувається рефлексія, оцінювання здобутих результатів. Погоджуюся зі словами Генрі Форда, відомого конструктора автомобілів, засновника корпорації «Форд Мотор», про те, що «Зібратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх».
Педагогічні працівники представили власні системи роботи, які передбачають комплекс методичних прийомів, педагогічних дій, що взаємопов’язані між собою, оригінальні і забезпечують ефективне рішення освітніх завдань.
Досвідом роботи поділилися вчителі початкових класів, що атестуються у 2022 – 2023 навчальному році з наступних тем: «Презентація програми «Plickers», кінезіологічних вправ» (Левчук Л.Г., Шумський ОЗЗСО), «Графічний організатор «Модель Frayer» (Ніколюк В.Р., Шумський ОЗЗСО), «Інтерактивна гра як засіб комунікації, активізації і пізнання навколишнього світу» (Мамчур В.Р., Шумський ліцей), «Ігрова діяльність як один із засобів формування компетентностей молодших школярів» (Омельчук Л.Ф., Васьковецька гімназія), «Навчання дітей читати за методикою Зайцева» (Шевчук Т.В., Шумський ясла-садок «Сонечко»), «Нестандартні форми роботи на уроках як засіб формування комунікативної компетентності учнів початкової ланки освіти» (Міщук С.М., Васьковецька гімназія), «Креативні методики читання, що мотивують і виховують» (Грицаюк Л.К., Кордишівська гімназія), «Робота з картиною за методикою ТРВЗ» (Яцюк Н.В., Літовищенська гімназія), «Народознавча гра «Барвисте намисто» ( Швець В.У., Шумбарська гімназія)
Сучасному педагогові необхідно вибрати те "зерно", що дасть змогу створити свою міні-методику. А у творчого вчителя і учні прагнутимуть до творчості.
Щиро дякуємо за майстерність, за фахові знання, креатив та любов до обраної справи! Нехай Ваші знання та вміння проростають у душах Ваших вихованців добром та милосердям, мудрістю та оптимізмом, впевненістю та чесністю.